Niepłodność kobiet – najczęstsze przyczyny:

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS); Schorzenie, które w znacznym stopniu prowadzi do niepłodności. Kobieta cierpiąca na PCOS walczy z nieregularnymi cyklami miesięcznymi, w których zazwyczaj nie dochodzi do owulacji z powodu obecności niedojrzałych oraz niepękających pęcherzyków umiejscowionych wokół jajników.

Endometrioza, choroba ta przejawia się złym umiejscowieniem błony śluzowej macicy w układzie rozrodczym kobiety. Błona umiejscawia się zazwyczaj w okolicach jamy brzusznej, wywołując bolesne miesiączki, bóle podczas stosunków płciowych oraz podczas oddawania moczu.

Niedrożność jajowodów to jedna z najczęstszych, tym razem mechanicznych, przyczyn powstawania niepłodności u kobiet. Jest to skutek przebytych stanów zapalnych dróg rodnych, endometriozy, chorób przenoszonych drogą płciową lub wszelkich zabiegów dokonywanych w obrębie macicy. Powikłania prowadzą do tworzenia się zrostów, które uniemożliwiają swobodne przemieszczanie się komórek oraz, co za tym idzie, naturalne poczęcie.

Pozostałe przyczyny: zaburzenia odżywiania, wady anatomiczne, infekcje bakteryjne i wirusowe układu moczowo – płciowego, leki hormonalne oraz antydepresyjne, używki, wiek.

Realizacja: Sky Design Agencja Interaktywna w Łodzi